استفاده و مراقبت از جکوزی در سرما
استفاده و مراقبت از جکوزی در سرما

4 نکته برای استفاده و مراقبت از جکوزی در سرما و زمستان

4 نکته برای استفاده و مراقبت از جکوزی در سرما و زمستان

برخی افراد فصل ایده‌آل جکوزی را زمستان می دانند و در این فصل سرد است که لذت استفاده از جکوزی را می چشند. اما نیاز است که یکسری نکات برای استفاده درست و اصولی از جکوزی در فصل سرما را بدانند. همچنین نکاتی برای مراقبت از جکوزی در سرما را نیاز است که بدانید. در این مقاله به 4 نکته مهم و اساسی برای استفاده از جکوزی فضای باز و جکوزی هایی که شش یا هشت نفره هستند، اشاره می کنیم.

آب جکوزی را خالی کنید!

اکثر جکوزی‌ها نیازی به مراقبت ویژه ای در فصل سرما ندارند اگر بخواهید که از آنها را در طول زمستان به طور منظم استفاده کنید. اگر قصد استفاده از جکوزی اسپا را برای 6 هفته ندارید، می‌توانید جکوزی خود را به راحتی روشن بگذارید اما دمای آن را در پایین‌ترین سطح تنظیم نگه دارید. این کار را فقط زمانی انجام دهید که قرار است به طور منظم برای چک کردن جکوزی در خانه باشید. اگر قصد استفاده از جکوری را برای ماه‌ها ندارید، باید جکوزی خود را برای فصل سرما آماده کنید. اگر جکوزی شما دارای یک دهانه هوا است، باید آن را خالی کنید. ترموستات را خاموش کنید و برای حدود 30 ثانیه دهانه هوا را باز کنید. این کار آب را از سیستم بیرون می‌کشد و آن را خشک می‌کند. همچنین برخی از مدل های جکوزی را باید فیلترها را بیرون بیاورید و آنها را با محلول شیمیایی تمیز کنید. این کار زمان مناسبی است که بررسی کنید و هر گونه فیلتری که فرسوده است را جایگزین کنید. اگر قصد بستن جکوزی را برای زمستان دارید، آنها را جایگزین نکنید، بلکه آنها را در جای خشک و ایمنی برای زمستان قرار دهید.

 

آب جکوزی را تعویض کنید!

اگر قصد استفاده از جکوزی خود را در طول زمستان دارید، باید آن را کاملاً خالی کرده و آب آن را تعویض کنید. هنگامی که هوا سرد می‌شود، تعویض آب ممکن است دشوار باشد، بنابراین این کار را زود انجام دهید. تعویض آب قبل از سرما، کمک می‌کند تا جکوزی شما در بهترین وضعیت ممکن باشد و نیازی به صرف وقت زیادی برای نگهداری در فضای باز در طول زمستان نداشته باشید. هنگام پر کردن جکوزی همیشه از ناحیه فیلتر پر کنید تا هوا قفل نشود. برخی سیستم‌ها پیچی در بالای پمپ هم دارند. هنگام باز کردن آنها، حتماً آنها را سریع ببندید تا جلوی پاشش آب پس از خروج هوا گرفته شود.

 

از جکوزی خود محافظت کنید!

پوشش جکوزی شما به مراتب بیشتر از محافظ های جکوزی از خاک و آلودگی عمل می‌کند. بیشترین افت دما در نزدیکی سطح آب اتفاق می‌افتد، بنابراین اگر می‌خواهید در مصرف انرژی صرفه جویی کنید، مهم است این گرما را بررسی کنید. در واقع هدف اصلی پوشش تمام بدن شماست.

همیشه باید باران، برف یا آلودگی را پیش از استفاده از جکوزی، پاک کنید. اما همچنین یک ایده خوب این است که حتی اگر قصد برداشت پوشش جکوزی را ندارید، به طور منظم این آلودگی ها را پاک کنید. شما می توانید برای جکوزی های فضای باز از یک پوشش مخصوص بهره ببرید. از یک برس مو نرم یا جاروی نرم برای پاک کردن پوشش خود استفاده کنید، زیرا ابزار سخت می‌تواند به وینیل آسیب بزند. وزن برف می‌تواند باعث ترک خوردگی پوشش شود.

برای خرید جکوزی خانگی می توانید از لیدوما جکوزی بهترین و با کیفیت ترین محصولات را بدون واسطه و با قیمتی عالی خریداری کنید.

استفاده و مراقبت از جکوزی در سرما

جکوزی را خالی نکنید!

حتی اگر جکوزی شما در زمستان کار نکند، می توانید همچنان آب آن را پر نگه دارید. اگر به هیچ عنوان کار نمی‌کند، می‌توانید آن را پاک کنید. اطمینان حاصل کنید که چراغ یا گرم‌کننده ای نزدیک یا در تماس مستقیم با هر چیزی که ممکن است ذوب یا آتش بگیرد مانند پوسته، سیم‌ها یا فوم نباشد. سپس می‌توانید یک پتو سنگین را بر درب قرار دهید تا جلوی تجمع یخ یا یخ زدگی آن را بگیرد، اما اطمینان حاصل شود که پتو نزدیک یا در تماس مستقیم با چراغ یا گرم‌کننده نباشد. برای خرید جکوزی ارزان می توانید با لیدوما جکوزی تماس بگیرید.

سوالات متداول

پرسش 1: آیا می‌توانم از جکوزی در زمستان استفاده کنم؟

پاسخ: بله، می‌توانید از جکوزی خود در زمستان استفاده کنید. در واقع، استفاده از جکوزی در فصل سرما می‌تواند به شما کمک کند تا از فوایدی نظیر افزایش دمای بدن برای مقابله با ویروس‌ها، بهبود کیفیت خواب و کاهش درد و علائم سرماخوردگی بهره‌مند شوید.

پرسش 2: آیا لازم است جکوزی را در زمستان خاموش کنم؟

پاسخ: اگر قصد دارید از جکوزی خود در زمستان استفاده نکنید، بهتر است آن را خاموش کرده و یا به صورت منظم تعویض آب و نگهداری از آن را انجام دهید. اگر از جکوزی برای مدت طولانی استفاده نمی کنید، ممکن است نیاز به (winterizing) داشته باشید تا از آسیب‌های زمستانی مثل یخ‌زدگی جلوگیری کنید. این مورد برای جکوزی های فضای باز اهمیت بالایی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 16 =

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.
فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من