رفع درد عضلات با جکوزی
رفع درد عضلات با جکوزی

رفع گرفتگی عضلات با جکوزی

رفع گرفتگی عضلات با جکوزی

اگر فکر می‌کنید خرید یک جکوزی خیلی واجب و ضروری نیست، باید بگوییم که یک بار دیگر تجدید نظر کنید. جکوزی‌ها نه تنها برای احساس راحتی و آرامش در آب گرم و با حباب‌های جذاب طراحی شده‌اند، بلکه ویژگی‌های درمانی بسیاری هم دارند؛ ویژگی‌هایی که به شما کمک می‌کنند درد و گرفتگی عضلات شما را درمان کنند، درد عضلات را کاهش دهند و به بازیابی و ریکاوری بدن کمک کنند. بیایید ببینیم چگونه جکوزی‌های موجود در فروشگاه لیدوما جکوزی به طور خاص می‌توانند به ما در انجام این کار کمک کنند.

هیدروتراپی یا آب درمانی

هیدروتراپی یک تکنیک درمانی بر پایه‌ی آب است که از دوران باستان به کار گرفته شده است. در دنیای مدرن، فیزیوتراپیست‌ها از هیدروتراپی برای کمک به بیمارانی که از دردها، درد عضلات، التهاب مفاصل یا افرادی که در حال بهبودی از آسیب هستند، استفاده می‌کنند.

ترکیب شگفت‌ انگیز گرما، آب‌تنی و ماساژ می‌تواند بر درد عضلات و سفتی آن ها کمک کند. گرما به بدن کمک می‌کند تا آرامش پیدا کنبد، به عنوان یک ضد فشار عمل کرده و وزن و جاذبه را از بدن شما می گیرد و اجازه می دهد که به خوبی در آب و حالت بی وزنی استراحت کنید. هنگامی که در وضعیت آرامش کامل قرار می‌گیرید، جت‌های قدرتمند می‌توانند واقعاً جادوی هیدروتراپی را شروع کنند و سفتی و درد در سراسر بدنتان را کاهش دهند.

چگونه جکوزی‌ها به رفع درد عضلات کمک می‌کنند؟

جکوزی‌ها می‌توانند با افزایش گردش خون شما از طریق گشاد کردن وریدها و شریان‌ها، به سادگی درد عضلات شما را درمان کنند، به ویژه در هوای سرد. زمانی که گردش خون بهبود می یابد، مواد شیمیایی را که خستگی ایجاد می‌کنند از خون بیرون می کشد و با ترشح اندورفین‌ها و مواد مغذی لازم بازیابی عضلات را افزایش می‌دهد. این اصطلاح به طور کلی “کاهش لاکتات” نامیده می‌شود.

لاکتیک اسید چیست؟

لاکتیک اسید یک ماده شیمیایی است که در عضلات ما بعد از تمرینات ورزشی سخت و تحت فشار بودن تشکیل می‌شود. اگرچه وقتی عضلات در حال انجام فعالیت هستند، انرژی لازم را به ما می‌دهد، اما هنگامی که این فعالیت متوقف می‌شود، انباشت اضافی آن شروع به ایجاد خستگی می‌کند که به زبان عامیانه “درد” نامیده می‌شود.

عضلات ما به دلیل کاهش گردش خون پس از تمرین یا فعالیت نمی‌توانند به سرعت این اسید را برطرف کنند. اما ما می‌توانیم این فرایند را با حفظ گرمای بدن خود شتاب دهیم و هیچ چیز بهتر از یک جکوزی برای این مورد وجود ندارد. همانطور که در بالا توضیح داده شد، قرار گرفتن در جکوزی آب گرم، گردش خون را افزایش می‌دهد.

همراه با گردش خون، ماساژ هم اثر موثری در بازیابی سریع‌تر عضلات از زمان درمان معمولی دارد. می‌توانید یک ماساژ عالی بگیرید، اما استفاده از یک جکوزی در در خانه می تواند خیلی به کارتان آید. جکوزی ها دارای جت‌هایی هستند که بدن شما را با ترکیبی از هوا و آب گرم ملایم ماساژ می‌دهند. این ماساژ آب گرم با هدف گردش خون و درمان درد عضلات عالی عمل می کند.

رفع تنش عضلانی با جکوزی

تنش عضلانی وضعیت نیمه‌انقباض عضلات ما نامیده می‌شود که احتمالاً ناشی از استرس و فشار فیزیکی است، که منجر به درد و سفتی عضلات متاثر، به ویژه در قسمت پشت شما می‌شود. سفتی در واقع نشانه‌ای از عروق خون فشرده، انباشت مواد زائد و کاهش دسترسی سلول ها به اکسیژن است.

تنش عضلانی می‌تواند با آرام کردن عضله متاثر از طریق ورزش آرام، آب گرم درمانی و هیدروتراپی آب گرم، درمان شود. اینجاست که می‌توانید از جکوزی خود برای کمک به درمان درد عضلات خود استفاده کنید.

مزایای دیگر جکوزی

هیدروتراپی یا درمان با آب گرم، می‌تواند واقعاً به کاهش درد شرایط حاد پزشکی مانند التهاب مفاصل کمک کند. زیرا آب یک محیط راحت برای بازیابی مفاصل چسبیده ایجاد می‌کند. با این حال، وقتی عضلات شما به خوبی گرم شده و گردش خون مناسب دارید، می‌توانید خطر آسیب را به طور قابل توجهی کاهش دهید.

رفع گرفتگی عضلات با جکوزی

درد عضلانی ناشی از ورزش

اکثر ما در تجربه تمرینات سخت ورزشی را داشتیم و درد بعد از آن را تجربه کرده ایم. در برخی موارد، این دردها ممکن است فوراً شروع شده ولی اغلب تا صبح روز بعد از ورزش به ادامه دارد. دردهایی که به تأخیر می‌افتند، به نام “DOMS” یا دردهای تأخیری عضلانی نام دارند.

در هنگام آسیب به بافت اطراف عضله، عضلات درد می‌گیرند. این کاملاً طبیعی است که زمانی که ورزش می‌کنید، پارگی‌های میکروسکوپی اتفاق می افتد. ارزیابی یک تمرین خوب بر اساس این است که عضلات شما بعد از ورزش چقدر درد کنند. در هنگام ورزش، بدن ما مجبور به کار سخت‌تری است. بسته به نوع ورزشی که انجام می‌دهیم، بدن ما ممکن است از اکسیژن استفاده کند یا شاید هم نکند.

وقتی اکسیژن وجود نداشته باشد، بدن ما به صورت آنی انرژی ایجاد می‌کند. اسید لاکتیک هنگام ایجاد انرژی به این شکل در بدن تولید می شود که بسیاری از مردم آن را با درد عضلانی در ارتباط می دانند. اما به دلیل تحقیقات اخیر، مشخص شده است که این موارد اغلب در یک ساعت پس از ورزش از بدن خارج می‌شوند.


برای خرید جکوزی خانگی می توانید از فروشگاه لیدوما جکوزی دیدن کنید و بهترین محصولات با کیفیت A+ را بررسی کنید. ما با حذف واسطه ها، تضمین ارائه بهترین قیمت را می دهیم.


 

آیا جکوزی در بازیابی عضلات بعد از ورزش کمک می‌کند؟

بله! غرق شدن در یک جکوزی به بازیابی عضلات پس از ورزش کمک زیادی می‌کند. علاوه بر این، غرق شدن در آب گرم می‌تواند جریان خون را بهبود بخشد و به فرآیند بازیابی سریع‌تر کمک کند.

چرا جکوزی در درد عضلات کمک می‌کند؟

ممکن است بپرسید چگونه جکوزی می‌تواند در درد عضلات کمک کند. در واقع، چندین راه وجود دارد که می‌تواند پس از یک تمرین شدید به شما در بازیابی عضلات کمک کند.

دمای آب

تصور کنید که در جکوزی لوکس جدیدتان قرار دارید، از هوای سرد خارج می‌شوید و تا جایی که می خواهید لذت می‌برید. دمای آب گرم می‌تواند به شما کمک کند تا درد عضلات خود را آرام کنید. دمای آب جکوزی شما باید بین 37 و 40 درجه سلسیوس نگه داشته شود. نباید این دما را بیش از حد افزایش دهید زیرا ممکن است سبب سرگیجه شود.

زمان ماساژ از طریق جت‌ها!

دلیلی وجود دارد که جت های جکوزی با نام جت‌های هیدروتراپی شناخته می‌شوند، زیرا که برای درمان گرفتگی عضلات عالی هستند. جت‌های هیدروتراپی می‌توانند ماساژ حرفه ای را ارائه دهند.

جت‌های هیدروماساژ به دقت در نقاط مختلف بدن قرار داده شده‌اند تا عضلات شما آرام شده و شما احساس آرامش کنید. ماساژ جت عالی است زیرا گروه‌های عضلانی خاصی را هدف قرار می دهد. بنابراین اگر سخت ورزش کرده‌اید، می‌توانید از این جت های جکوزی استفاده کنید.

علاوه بر حمایت از بازیابی و ریکاوری عضلات، جکوزی شما کمک می‌کند فشار مفاصل شما را کاهش یابد. این کاهش فشار به دلیل آب گرم در جکوزی شما است.


خرید جکوزی دو نفره برای زوج های ورزشکاری که قصد استفاده از جکوزی به صورت همزمان را دارند، گزینه ای ایده آل است.


سوالات متداول

آیا یک جکوزی می‌تواند در بهبود التهاب کمک کند؟

بله! غرق شدن در یک جکوزی به کاهش التهاب در بدن کمک می‌کند. دمای آب گرم شما می‌تواند به بهبود جریان خون و گردش خون کمک کند، که اجازه می‌دهد که التهاب در اطراف مفاصل و ماهیچه ها بهبود یابد و دیگر یک ناحیه خاص از بدن درد نداشته باشد.

چه مدت در جکوزی برای بازیابی عضلات نیاز است؟

جکوزی‌ها سریع کار می‌کنند، بنابراین نیازی به صرف وقت طولانی در داخل جکوزی پس از ورزش ندارید. در واقع، تنها نیاز به ماندن در جکوزی به مدت حدودا 20 دقیقه برای آرام کردن عضلات دارید. البته، می‌توانید وقت بیشتری صرف کنید، اما باید مواظب باشید که وقت طولانی در یک جکوزی نمانید. غرق شدن به مدت یک ساعت می‌تواند دمای بدن را افزایش دهد و سرگیجه ایجاد کند.

بهره گیری از منبع:

How Can Hot Tubs Help Heal Sore Muscles?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.
فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من