7 نکته ایمنی استفاده از جکوزی

7 نکته ایمنی استفاده از جکوزی

وقتی یک جکوزی دارید، مسئولیت ایمنی اعضای خانواده و مهمان‌هایتان بر عهده شماست. اما بیایید صادق باشیم، وقتی مهمانی در خانه‌تان دارید، احتمالاً به حفظ ایمنی جکوزی فکر نمی‌کنید. اما پیشنهاد می کنیم که حتماً این مقاله را بخوانید تا شما را با 8 نکته ایمنی برای استفاده درست و بدون خطر از جکوزی آشنا کنیم.

در ادامه برخی از کارهایی را که باید انجام دهید تا مشکلی برای شما و اعضای خانواده پیش نیاید و ایمنی جکوزی برای همه حفظ شود، آورده‌ایم:

1- اجتناب از مصرف الکل

آیا می‌دانستید که آب گرم می‌تواند تأثیرات الکل را تشدید کند؟ توصیه اکید می شود که هنگام استفاده از جکوزی، از نوشیدنی های الکلی خودداری کنید.

علاوه بر این، باید اطمینان حاصل کنید که هرگونه لیوان یا شیشه از جکوزی دور شده باشد. به عنوان مثال، افتادن یک لیوان یا خرده های شیشه در حوضچه ممکن است به صدمه به سیستم فیلتراسیون و گردش اب جکوزی منجر شود. سختی این امر را نمی‌توان نادیده گرفت و برای شما و مهمانانتان خطرناک است.

به جای آن، پیشنهاد می‌کنیم که از نوشیدن نوشابه‌های غیر الکلی، آب گازدار، یا حتی آب معمولی و از لیوان‌های نشکن در جکوزی استفاده کنید.

2- حمام قبل از استفاده از اسپا

بسیاری از مردم فراموش می‌کنند که قبل از ورود به جکوزی حمام کنند، اما این یک کاری است که همه باید انجام دهند. ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که همه عطرها، کرم‌ها، خاک و محصولات مو را از مو و پوستتان بردارید. برای خاطرجمعی بیشتر، پیشنهاد می‌کنیم که با لباس شنا حمام کنید. این مورد به حذف هر گونه مواد مانده‌ در روی پوست بدن کمک می‌کند.

برای صاحبان جکوزی، حمام کردن قبل از قرار گرفتن در جکوزی به طور کلی فقط یک احتیاط اضافی است، زیرا سیستم مدیریت آب قوی آن به خوبی مواد آلاینده را تصفیه و آب را شفاف و صاف برای شما حفظ می‌کند.

آیا در فکر خرید جکوزی هستید؟ به فروشگاه لیدوما جکوزی ارائه دهنده بهترین برندهای وان جکوزی مراجعه کنید.

3- اطمینان از دمای ایمن

پریدن در جکوزی حس فوق‌العاده‌ای دارد، درست است؟ برای اطمینان از اینکه جکوزی شما همیشه راحت، ایمن و آماده استفاده است، پیشنهاد می‌کنیم دمایی ایمن را حین استفاده خود و خانواده‌تان داشته باشد. به عنوان یک قاعده کلی، هرگز دما را بالاتر از 104 درجه فارنهایت یا 40 درجه سلسیوس افزایش ندهید.

علاوه بر این، اگر کودکان زیر پنج سال دارید، باید آب را زیر 100 درجه فارنهایت یا 37 درجه سلسیوس نگه دارید تا ایمنی جکوزی افزایش یابد. شما و همه مهمانانتان حداکثر 15 دقیقه در جکوزی بمانید و همواره مراقب دیگر افراد باشید و علائم یکدیگر را زیر نظر بگیرید.

بعضی از مهمانان شما ممکن است دارای تحمل بیشتری نسبت به گرما باشند، به همین دلیل تشویق به ماندن در حدود 15 تا 20 دقیقه پیشنهاد می‌شود. همچنین ممکن است بخواهید مهمانانتان را به نوشیدن آب قبل، در حین و پس از خیس شدن تشویق کنید، حتی ممکن است بنشینند و در حالت سرریز جکوزی خود را سرد کنند. مدت زمان ماندن در جکوزی را همواره جدی بگیرید.

4- هیچگاه در حوضچه شوخی نکنید، شیرجه نزنید یا غوطه ور نشوید!

غالباً شناگران نشانه‌های هشداردهنده در حوضچه‌ها را نادیده می‌گیرند و مستقیماً به حوضچه می‌پرند. با این حال، پریدن به جکوزی همواره ایده‌ی بدی است. برای اطمینان از ایمنی جکوزی، باید با دقت وارد حوضچه شوید و از طریق پله‌ها به داخل جکوزی بیایید.

جکوزی ها کم عمق هستند و اغلب فقط فضای کافی برای دراز کشیدن، آرامش بخشیدن و گذراندن وقت با عزیزان دارند. جکوزی ها برای رفتار بازیگوشانه، شنا کردن یا پریدن طراحی نشده‌اند.

اگر به دنبال یک سیستم چندمنظوره هستید که بیشتر از این برای فعالیت‌های تفریحی مناسب باشد، یک استخر کوچک ممکن است برای شما مناسب تر باشد.

5- حفظ شیمی آب سالم

بسیاری از صاحبان جکوزی، شیمی آب حوضچه خود را حفظ و نظارت می‌کنند، در حالی که دیگران ممکن است به دلیل محدودیت‌های زمانی یا کمبود دانش، آب را بررسی نکنند. شما باید سه مورد مختلف را بدانید تا شیمی آب را در تعادل نگه دارید: PH، الکالینیته کل و سختی کلسیم.

این عوامل همچنین بر ترکیب شیمی آب تأثیر می‌گذارند:

  • استفاده سنگین و مکرر
  • دمای آب شما
  • مواد آلی
  • تنظیم مواد شیمیایی درون جکوزی شما

عدم ارائه مراقبت مناسب برای جکوزی شما می‌تواند منجر به فراهم نکردن محیطی ایمن برای خیس شدن شود و حتی ممکن است به آسیب دیدگی حوضچه منجر شود. برای کمک و اطمینان حاصل کردن از عملکرد بهینه جکوزی شما، پیشنهاد می‌دهیم آزمایش آب را هفتگی انجام داده و در موارد نیاز عملکرد مناسب را داشته باشید. تعویض آب در فواصل زمانی مشخص را انجام داده و وقتی لازم باشد بررسی و بازرسی جکوزی را به صورت دوره ای توسط یک متخصص انجام دهید.

نکته ایمنی استفاده از جکوزی

6- نصب روشنایی خارجی

آیا جکوزی فضای باز دارید؟ احتمالاً در طول روز شکوهمند به نظر می‌رسد، اما آیا برای ساعات شب نورپردازی خارجی دارید؟ افزودن روشنایی خارجی هنگام نصب جکوزی شما می‌تواند به زیبایی و جذابیت در شب کمک کند و همچنین ایمنی جکوزی را در شب افزایش می‌دهد.

نصب مناسب روشنایی خارجی می‌تواند به روشن کردن جکوزی، مشاهده خطرات احتمالی ایمنی، مناطق لغزنده و بهبود کلی آمبیانس یا فضا کمک کند. ما پیشنهاد می‌کنیم نصب چراغ‌های خورشیدی در زمین، نصب چراغ‌های رشته‌ای ویا چراغ حسگر حرکت را استفاده کنید.

7- خطر برق گرفتگی با جکوزی

حتما جکوزی را به یک محافظ جان مجهز کنید. در لیدوما جکوزی تمامی محصولات با یک محافظ جان به مشتریان عرضه می شود که خطر برق گرفتگی با جکوزی در این حالت صفر است.

سوالات متداول

چه نکات ایمنی برای استفاده از جکوزی ضروری است؟

توصیه می شود که برای استفاده از جکوزی، به مدت زمان ماندن در جکوزی و دمای مناسب آب جکوزی دقت کنید. این دو مورد مهم ترین موارد هستند. همچنین استفاده از محافظ جان برای جکوزی از اهمیت بالایی برخوردار است که از برق گرفتگی پیشگیری کند.

در صورت مشاهده چه علائمی باید جکوزی را ترک کرد؟

در صورت سنگین شدن سر، گیجی و از دست دادن تعادل، نیاز است که سریعا با کمک یک فرد دیگر جکوزی را ترک کرد. بهتر است که جکوزی را با یک فرد دیگر استفاده کنید. ولی اگر مدت زمان 15 دقیقه با دمای مناسب 40 درجه سانتی گراد در جکوزی بمانید، مشکلی پیش نخواهد امد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.
فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من