استفاده از جکوزی با معده پر یا خالی
استفاده از جکوزی با معده پر یا خالی

استفاده از جکوزی با معده پر یا خالی

استفاده از جکوزی با معده پر یا خالی

یکی از اساسی‌ترین اصول استفاده از جکوزی، بررسی وضعیت معده قبل از ورود به آن است. زمانی که معده پر است، اثرات قرار گرفتن در آب گرم بر بدن می‌تواند متفاوت باشد نسبت به زمانی که معده خالی است. در اینجا برخی نکات را که باید در نظر گرفته شود را بررسی می‌کنیم:

ورود به جکوزی با معده پر می‌تواند منجر به عوارض ناخوشایندی شود. غذاهای سنگین و متنوع که شامل چربی و پروتئین زیاد هستند، معمولاً باعث افزایش فشار در معده می‌شوند و ممکن است با ورود به آب گرم جکوزی، عوارضی مانند احساس تهوع یا ناراحتی معده ایجاد شود. بهتر است حداقل یک تا دو ساعت بعد از وعده غذایی منتظر بمانید تا معده خالی شود.

استفاده از جکوزی با معده خالی ممکن است برای برخی افراد مسئله‌ای نباشد، اما برای دیگران ممکن است باعث ایجاد احساس ضعف و سرگیجه شود. اگر احساس سرگیجه یا ضعف کردید، بهتر است از ورود به جکوزی خودداری کنید و پیش از آن مقدار کافی غذا بخورید تا قند خونتان به حد مطلوب برسد. بنابراین نمی توان یک نسخه کلی برای پر بودن یا خالی بودن معده نوشت و باید به شرایط فرد توجه شود.

آیا خوردن، نوشیدن و خوش گذرانی در وان جکوزی یا اسپا اشکالی ندارد؟

سلامتی وان جکوزی و اسپا

وقتی به نصب یک وان جکوزی برای خانه‌تان فکر می‌کنید، ممکن است تصور کنید که خودتان را در آب گرم غرق می‌کنید و لذت می‌برید از یک لیوان نوشیدنی مورد علاقه یا یک بستنی، اما این ممکن است بهترین رویکرد برای لذت بردن از وان جکوزی یا سونا نباشد.

برای آنکه به بهترین شیوه از مزایای بهداشتی وان جکوزی ویا سونا لذت ببرید، به بهترین روش برخورد با غذا، نوشیدنی و الکل خواهیم پرداخت تا بتوانید از جکوزی خود لذت ببرید بدون اینکه به سلامتی خود خطری وارد کنید.

استفاده از جکوزی با معده پر یا خالی

 رعایت مثل قدیمی “یک ساعت بعد از غذا خوردن”

اگرچه این اصطلاح مرسوم مادرانه درباره صبر کردن یک ساعت قبل از شنا پس از خوردن رد شده است، اما همچنان برای هر دو وان جکوزی و سونا درست است. دلیلش چیست؟ هضم نیاز به جریان خون دارد و گرما در وان و جکوزی و سونا جریان خون را به سمت سطح پوست می‌برد.

اگر قبل از ورود به هر کدام غذا بخورید، جریان خون وارد رقابت می شود. یا غذای شما به درستی هضم نخواهد شد یا شما از مزایای گردش خون کامل وان جکوزی یا سونا بهره‌مند نخواهید شد. برای نتایج بهتر، حداقل یک یا دو ساعت پس از خوردن صبر کنید و سپس از جکوزی خود استفاده کنید.

برای خرید جکوزی دو نفره می توانید به لیدوما جکوزی سفارش دهید و هر نقطه ای از ایران محصول خود را تحویل بگیرید.

مصرف الکل قبل، حین یا بعد از جکوزی توصیه نمی‌شود!

احتمالاً به نظر می‌رسد خوش گذرانی در وان جکوزی یا اسپا با نوشیدنی الکلی سرد، سرگرم کننده باشد، اما برای نوشیدنی آب بهترین انتخاب است. زیرا هر دو باعث تعریق شما می‌شوند، در حالی که شما در آب وان جکوزی خود قرار گرفته و یا در حرارت سونای خود می‌نشینید.

این می‌تواند منجر به خشکی شما شود اگر قبل و بعد از آن به مقدار کافی آب ننوشیده باشید. الکل یک نوشیدنی است که به صورت طبیعی بدن را خشک می کند. به همین دلیل می‌تواند سردرد از مصرف بیش از حد ایجاد کند.

ترکیب الکل با وان جکوزی یا سونا می‌تواند خطر دهیدراته کردن بدن شما را افزایش دهد و توصیه نمی‌شود. اگر در حین استفاده از آن تشنه شدید، از یک لیوان آب خنک لذت ببرید.

مصرف خوراکی در حین استفاده توصیه نمی‌شود!

اگرچه ممکن است به نظر برسد لذت بردن از سینی میوه یا دیگر مواد خوراکی در هنگام استفاده از وان جکوزی یا سونا شما شکیل باشد، اما باید به دلایلی از آن اجتناب شود.

 

اولین دلیل همان دلیل اول مطرح شده است. زیرا جریان خون شما باید صرف هضم غذا شود در حالی که شما در حال لذت بردن از جکوزی هستید.

دومین دلیل این است که ورود غذا به وان جکوزی و سونا به معنای وارد شدن باکتری‌ها است که می‌توانند آب وان جکوزی شما را آلوده کنند یا رسوباتی را بر روی مواد سونا شما بگذارند. این فقط یک مزاحمت است که در آنجا جای ندارد. صبر کنید تا بعد از خارج شدن از آن لذت ببرید.

چگونگی کمک وان جکوزی یا سونا به شما در کاهش وزن

یکی از مزایای دیگر داشتن یک وان جکوزی حمام یا سونا این است که ممکن است به شما کمک کند وزن کم کنید. اگر یک لیوان بزرگ آب بنوشید و سپس قبل از وعده شام حدود 15-20 دقیقه ای از جکوزی لذت ببرید، ممکن است کمتر بخورید. این به این دلیل است که افزایش دمای بدن و جریان خون اثرات ورزش را شبیه سازی می‌کند که می‌تواند اشتهای شما را کاهش دهد.

شما نباید از یک سونا یا وان جکوزی برای خارج کردن آب بدن استفاده کنید. زیرا به همان سرعتی که مجدداً به راحتی هیدراته می‌شوید، آب بدن بازمی‌گردد و ممکن است خطرناک باشد. اما اگر بتوانید از آن برای کاهش اشتهای خود استفاده کنید، عالی است.

نصب یک وان جکوزی یا سونای خانگی نه تنها می‌تواند به بهبود سلامتی شما کمک کند، بلکه کیفیت زندگی شما را نیز افزایش می‌دهد. اگر در هر شهری از ایران زندگی می کنید، می توانید به لیدوما جکوزی سفارش جکوزی دهید و درب منزل محصول خود را تحویل بگیرید. برای استفاده همزمان خانوادگی و دوستانه از جکوزی توصیه ما خرید جکوزی شش نفره است.

منبع: https://blackpinespas.com/hot-tub-spa-health

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.
فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من