کودکان از چه سنی می توانند از جکوزی استفاده کنند؟

کودکان از چه سنی می توانند از جکوزی استفاده کنند؟

استفاده از وان و جکوزی برای کودکان به مزایای فراوانی منجر می‌شود. اما به عنوان صاحب جکوزی، امنیت باید اولویت اصلی شما باشد. وان آب گرم عالی برای استراحت بزرگ‌ترها پس از یک روز دشوار است، اما برای کودکان، اگر با دقت نظارت نشود، ممکن است خطرناک باشد. چرا که کودکان عادت دارند کارهای والدین خود را تقلید کنند. زمانی که یک جکوزی جدید به خانه می‌آورید، متوجه خواهید شد که استفاده از جکوزی با بچه‌ها و نوه‌هایتان نه تنها سرگرم‌کننده است، بلکه راهی عالی برای برقراری ارتباط در خانواده است. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که همه کسانی که از جکوزی استفاده می‌کنند، نه تنها اوقات خوبی را سپری می‌کنند، بلکه ایمنی در داخل و اطراف جکوزی نیز حفظ می‌شود. این مسئله به ویژه برای کودکان اهمیت بالایی دارد.

در این میان، احتمالاً چند سوال در ذهن شما پیش می‌آید. آیا استفاده از جکوزی برای همه سنین مجاز است؟ آیا برای کودکان کوچک باید تدابیر ایمنی اضافی انجام داد؟ در این مقاله، چند نکته ایمنی برای استفاده از وان و جکوزی برای کودکان ارائه شده است. برای مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات درباره قیمت جکوزی خانگی، می‌توانید از کارشناسان فروش لیدوما جکوزی کمک بگیرید.

 

وان جکوزی برای نوزادان و کودکان نوپا

یکی از اقدامات ایمنی اولیه که همه والدین باید به آن توجه داشته باشند، تعیین سن مناسب برای ورود به جکوزی است. نوزادان و کودکان زیر 2 سال هرگز نباید در وان آب گرم حضور یابند؛ زیرا پوست نازک آنها باعث می‌شود حرارت بیش از حدی جذب شود. همچنین، با توجه به کنترل محدود عملکرد بدن کودکان، در مواقع حادثه، وان و جکوزی به سرعت غیربهداشتی می‌شوند. به علاوه، هر کودکی که نتواند به تنهایی در کف جکوزی ایستاده و سرش را به‌طور کامل بیرون از آب نگه دارد، نباید در وان آب گرم قرار گیرد.

 

در چه سنی کودکان می‌توانند وارد جکوزی شوند؟

توصیه می‌شود که هیچ کودک زیر 5 سالی وارد جکوزی نشود. کودکان کوچکتر به خاطر حجم کمتر بدنشان بیشتر در معرض خطر گرمازدگی هستند. این کودکان نمی‌توانند به اندازه کافی درک کنند که دارند گرمای بیش از حد می‌گیرند و تشخیص گرمازدگی در آنها به نسبت بزرگترها نیز دشوار است. وقتی کودکان به سنی می‌رسند که به‌راحتی می‌توانند کف جکوزی را لمس کنند، می‌توانید به کودکان بالای 5 سال اجازه ورود به جکوزی بدهید. همچنین قبل از اجازه دادن به کودکان برای ورود به جکوزی، مطمئن شوید که قدشان به اندازه‌ای است که اگر در کف جکوزی ایستاده باشند، سرشان بالای سطح آب باشد.

تا زمانی که اقدامات ایمنی مناسب را رعایت کنید، استفاده از وان آب گرم می‌تواند برای کودکان یک تجربه جذاب و هیجان‌انگیز باشد. نورپردازی جکوزی می‌تواند لذت کودکان را به شدت افزایش دهد. وقتی کودکان به سن و اندازه مناسب برای استفاده از جکوزی می‌رسند، می‌توانند به همراه خواهران، برادران و دوستان خود از آن لذت ببرند و خاطراتی عالی را خلق کنند (با نظارت یک بزرگسال البته).

 

محدودیت‌های دما و زمان برای استفاده کودکان از جکوزی

محدودیت‌های دما و زمان برای استفاده کودکان از جکوزی نیز وجود دارد. هر جکوزی که برای کودکان مناسب است، باید دمای کمتر از 40 درجه سانتی‌گراد داشته باشد. در دمای 40 درجه سانتی‌گراد، کودکان باید هر بار حداکثر 5 دقیقه در جکوزی باشند و حتماً تحت نظارت یک بزرگسال باشند. با کاهش دما به 36 تا 38 درجه سانتی‌گراد، می‌توانند حداکثر تا 15 دقیقه در جکوزی بمانند. اگر دما بیشتر از حد باشد، ممکن است کودک دچار سرگیجه یا خواب‌آلودگی شود و در این صورت باید او را فوراً از جکوزی خارج کنید. استفاده از جکوزی با دمای بالا برای کودکان می‌تواند خطرناک باشد و به آن‌ها آسیب برساند. بنابراین، حتماً دمای جکوزی را تنظیم کرده و نظارت کامل داشته باشید. همچنین می‌توانید برای مدت کوتاهی کودکان را روی صندلی اختصاصی جکوزی بنشانید تا دمای مرکزی برای آن‌ها خنک‌تر باقی بماند. اگر کودکان بتوانند در جایی بنشینند که بالاتنه از آب خارج است، دمای بدن‌شان برای مدت طولانی‌تری کم می‌ماند.

پریدن یا شیرجه زدن کودکان در جکوزی امری بسیار خطرناک است! قوانین ایمنی جکوزی باید پیش از استفاده از آن توسط کودکان مورد مرور و اجرا قرار گیرد. یکی از مهمترین قوانین ایمنی، ممنوعیت انجام فعالیت‌های پرش و شیرجه در داخل جکوزی است. این اقدامات می‌توانند به جراحت و حتی غرق شدن منجر شوند. هرگز به کودکان اجازه دویدن یا بازی در اطراف جکوزی ندهید تا از حوادث احتمالی ناشی از لغزش یا افتادن به داخل جکوزی جلوگیری شود. کودکان هنگام حضور در جکوزی یا استخر آب گرم باید بنشینند.

همچنین به مراقبت از موهای بلند کودکان در نزدیکی فیلترهای جکوزی توجه ویژه داشته باشید. در برخی موارد، موها به داخل فیلتر جکوزی گرفتار شده و باعث آسیب و حتی غرق شدن کودکان شده‌اند. روکش‌هایی با امکان جلوگیری از گره خوردن موها موجود هستند؛ اما باید به کودکان توصیه شود که در داخل آب گرم زیرآب نروند یا بازی نکنند که موهایشان به پوشش تخلیه نزدیک شود. اطمینان حاصل کنید که کودکان از فاصله‌ای ایمن از فیلترها قرار دارند یا از جکوزی با فیلترهای ضعیف‌تر استفاده کنید.


برای خرید جکوزی می توانید با مشاوران ما در لیدوما جکوزی مشاوره تلفنی بگیرید.


 

هیدراته کردن جکوزی برای کودکان

جهت حفظ سلامتی کودکان (و بزرگسالان)، حواستان به هیدراته کردن جکوزی باشد. مصرف مایعات در حین استفاده از جکوزی به جلوگیری از کم آبی بدن کمک می‌کند. تشویق کودکان خردسال به نوشیدن آب و مایعات در حین ماندن در جکوزی مهم است. به خصوص بعد از استفاده از جکوزی، به بچه‌ها آب یا آبمیوه بدهید. استفاده از بطری‌های آب و آبمیوه می‌تواند روشی جذاب و سرگرم‌کننده باشد تا کودکان به تنوع و تحول در مصرف مایعات تشویق شوند.

کودکان از چه سنی می توانند از جکوزی استفاده کنند؟

نظافت منظم برای استفاده کودکان از جکوزی

جهت جلوگیری از مشکلات ناشی از نگهداری نادرست وان‌های آب گرم، مراقبت منظم ضروری است. وان‌های آب گرمی که به درستی نظافت نمی‌شوند، ممکن است باعث تحریک پوست و بروز آلرژی‌های پوستی شوند. برای جلوگیری از بیماری‌های عفونی، با روش‌های تمیز کردن جکوزی خانگی آشنا شده و از روش‌های استریل‌سازی مثل استفاده از کلر و ازن استفاده نمایید. همچنین، مراقب باشید که مواد شیمیایی مورد استفاده متناسب با پوست نواحی حساس کودکان باشند. تغییر فیلترها نیز یک راه عالی است تا آب جکوزی به صورت ایمن و تمیز باقی بماند.

 

درمان بیماری‌های کودکان با جکوزی

استفاده از جکوزی می‌تواند برای کودکان مبتلا به اختلالات عضلانی، اسکلتی و عصبی به عنوان درمان غیردارویی مؤثر باشد. کودکان دارای آسم، اوتیسم، اسکولیوز (انحراف ستون فقرات) و دیگر اختلالات مشابه می‌توانند از آب گرم جکوزی بهره‌مند شوند. هنگامی که کودکان با نظارت والدین در آب گرم جکوزی بازی می‌کنند، حتماً مطمئن شوید که آب جکوزی کاملاً تمیز باشد. برای کودکان مبتلا به بیماری، سیستم ایمنی ضعیفتر است و از این رو بازی در آب آلوده ممکن است مشکلات آنها را شدت ببخشد.

 

بهبود بیماری‌های مختلف کودکان با جکوزی

  • آرتریت روماتوئید: جکوزی می‌تواند در کاهش علائم آرتریت روماتوئید در کودکان مؤثر باشد.
  • فیبروز کیستیک، آسم: استفاده از آب گرم جکوزی می‌تواند به بهبود تنفس و کاهش علائم فیبروز کیستیک و آسم کمک کند.
  • فلج مغزی: آب گرم جکوزی به عنوان یک درمان فیزیوتراپی می‌تواند در بهبود حرکت‌ها و کنترل عضلات کمک کند.
  • تقویت و بهبود استخوان‌ها: آب گرم به تقویت استخوان‌ها در کودکان کمک می‌کند.
  • انحراف ستون فقرات: جکوزی می‌تواند در بهبود انحراف ستون فقرات در کودکان مؤثر باشد.
  • کنترل اوتیسم: برخی از کودکان مبتلا به اوتیسم از جکوزی به‌عنوان یک درمان تکمیلی بهره‌مند می‌شوند.
  • بهبود بیرون زدگی نخاع: استفاده از وان جکوزی می‌تواند در بهبود بیرون زدگی نخاع کودکان کمک کند.

حتماً قبل از هر استفاده، با پزشک کودکان مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + یک =

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.
فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من