وان جکوزی برای سالمندان

وان جکوزی برای سالمندان

فواید و اهمیت استراحت در یک جکوزی آب گرم برای سلامت جسم و روح افراد در سنین مختلف، یک واقعیت غیرقابل انکار است. بین این گروه‌ها، سالمندان به خصوص از آب درمانی در جکوزی با توجه به توصیه‌های پزشکان بیشتر بهره می برند. افزایش سن عموماً با افزایش احتمال آرتروز و درد در مفاصل و به تبع آن، کاهش دامنه حرکتی همراه است. از میان فواید بارز آب درمانی در جکوزی برای سالمندان، می‌توان به کاهش التهاب مفاصل و عضلات، کنترل فشار خون، بهبود کیفیت خواب و کاهش درد اشاره کرد. با ورود به جکوزی پرآب، فشار وزن بدن از روی مفاصل برداشته می‌شود و گرمای آب به کاهش درد کمک می‌کند. مهمترین نکته این است که استفاده از جکوزی برای سالمندان نیاز به مشورت پزشکی دارد.

حمام‌های گرم برای افراد در هر سنی فواید بهداشتی زیادی ارائه می‌دهند. استفاده کوتاه مدت از جکوزی خانگی گرم هر روز می‌تواند گردش خون را بهبود بخشد، دردها و آلام را تسکین دهد و سطح استرس را کاهش دهد. با اینکه مزایای استفاده از آب گرم وان جکوزی به کرات گفته شده است، اما به اندازه کافی تاکیدی بر ایمنی جکوزی نشده است.

 

برای کمک به افراد مسن و سالمندان که عزیزان شما هستند، در حمام گرفتن یا لذت بردن از جکوزی، ما اهتمام ویژه‌ای به خرج می‌دهیم تا اطمینان حاصل شود که هیچ خطری برای سلامت و ایمنی آن‌ها وجود ندارد. ادامه مطلب را بخوانید تا همه چیز را درباره ایمنی وان جکوزی ها برای سالمندان بیاموزید.

 

مشورت با پزشک

اول از همه، مهم است که با یک پزشک مشورت کنید و بررسی کنید که استفاده از حوضچه گرم برای شما یا عزیزانتان ایمن است یا خیر. افرادی که مشکلات قلبی یا مشکلات تنفسی دارند، باید از غرق شدن در جکوزی اجتناب نمایند. غرق شدن در آب گرم باعث گشاد شدن عروق خونی می‌شود و این ممکن است تغییراتی در فشار خون شما ایجاد کند که در نتیجه ممکن است بر وضعیت قلب شما تأثیر منفی بگذارد.

 

اگر پزشک اظهار کند که استفاده از جکوزی برای شما یا عزیزانتان ایمن است، آنگاه می‌توانید با خیال راحت خرید جکوزی را انجام دهید و از آن استفاده کنید! ما مطمئن هستیم که شما و عزیزانتان از تجربه استفاده از جکوزی لذت خواهید برد!

مدت زمان در حوضچه گرم

یکی از رازهای لذت بردن از حوضچه گرم، به تدریج وارد شدن به آن است. با شروع استفاده از جکوزی تنها به مدت ۱۰ دقیقه در روز و سپس به تدریج افزایش مدت زمان به ۱۵ دقیقه، و سپس ۲۰ دقیقه را داشته باشید. دقت داشته باشید که هرگز نباید بیش از ۳۰ دقیقه در وان جکوزی سپری کنید. تحقیقات نشان داده است که غرق شدن به مدت ۱۰ دقیقه هر روز کافی است تا شما بتوانید از مزایای وان جکوزی بهره‌مند شوید بدون اینکه خطری شما را تهدید کند.

 

نصب نگهدارنده‌های ایمنی

نگهدارنده‌های ایمنی از مهمترین عناصر یک حمام و یا وان جکوزی هستند. این نگهدارنده ها زمانی که از وان جکوزی خارج و وارد آن می‌شوید، پشتیبانی و استقرار لازم را برای شما و عزیزانتان فراهم می‌کنند. این نگهدارنده‌های ایمنی باید در ارتفاع مناسب نصب شده و از جنس استیل ضد زنگ باشند تا بتوانند مدت طولانی کار کنند. در ایده‌آل ترین حالت، وان جکوزی های مورد استفاده افراد مسن باید شامل پله‌های کوچک هم باشند تا ورود و خروج از حوضچه آسان‌تر شود.

 

تنها استفاده نکردن از وان جکوزی توسط افراد مسن

در آخر، اطمینان حاصل کنید که شما یا عزیزانتان هرگز تنها از وان جکوزی استفاده نکنید، به ویژه اگر تازه کار باشید. سالمندان باید هنگام وارد شدن و خارج شدن از وان جکوزی یک کمکی داشته باشند. همچنین داشتن یک نفر نزدیک برای تنظیم دمای آب اگر لازم است و همچنین اجرای جت‌های آب موجود، اگر وجود داشته باشد، یکی از روش‌های خوب برای حفظ ایمنی در هنگام استفاده از وان جکوزی است. در مواقع اضطراری، حضور یک نفر دیگر می‌تواند تأثیر بزرگی داشته باشد زیرا می‌تواند به شما کمک کند با خیال راحت و ایمن از وان جکوزی خارج شوید. همچنین سالمندان می توانند به صورت دسته جمعی برای دورهمی های خود از وان جکوزی شش نفره یا جکوزی هشت نفره هم بهره ببرند.

غرق شدن در وان جکوزی می‌تواند برای افراد مختلف، به خصوص سالمندان، فواید سلامتی متعددی را داشته باشد. به جز کاهش فشار خون و بهبود خلق و خو، می‌تواند به افزایش رضایت و لذت زندگی عزیزان شما کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − پنج =

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.
فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من