نحوه شستشوی کابین دوش و سونا

نحوه شستشوی کابین دوش و سونا

شستشوی کابین دوش و کابین سونا یکی از مواردی است که مورد دلخواه هیچ کس نیست ولی باید انجام گیرد. یکی از کارهای خانه داری است که نیاز است هر چند وقت یک بار انجام گیرد و نمی توان از زیر این کار در رفت. بنابراین ما در این مقاله قصد داریم به بهترین روش ها برای شستشوی کابین دوش و کابین سونا اشاره کنیم و شما با توجه به نوع کابین دوشی که دارید، از مناسب ترین روش استفاده کنید. با نکات و تکنیک هایی که ما به شما ارائه می دهیم، می توانید بهترین و مناسب ترین روش را برای تمیز کردن کابین دوش حمام خود در پیش بگیرید.

شستن اصولی کابین دوش نباید خیلی طول بکشد. تنها نیاز است که هفته ای یک بار کابین دوش تمیز شود تا از ایجاد جرم و کثیفی های ماندگار پیشگیری شود. اگر این جرم ها و کثیفی های جزئی به صورت مرتب از کابین دوش پاک نشود، می تواند به مرور زمان باعث کثیفی های ماندگار شود و حتی به درزها و خود محصول آسیب جدی وارد کند و عمر محصول را کاهش دهد.

بهترین وسیله برای تمیز کردن شیشه کابین سونا

تمیز کردن اصولی کابین دوش و پنل های شیشه ای آن، اگر به مرور زمان و به صورت مرتب انجام شود، باعث خراش وارد کردن به شیشه نمی شود. به این ترتیب عمر محصول هم طولانی تر می شود. یکی از بهترین و مناسب ترین محصولات برای تمیز کردن شیشه کابین دوش، استفاده از حوله میکروفایبر است. یک وسیله تمیز کننده مشابه تی های سر صاف وجود دارد که مخصوص پاک کردن شیشه و آینه هستند. این وسیله squeegee نام دارند و یکی از بهترین وسیله ها برای پاک کردن شیشه های کابین دوش و کابین سونا است.

بهترین محصولات تمیز کننده برای کابین سونا

در سوپرمارکت ها و هایپرمارکت ها می توانید انواع و اقسام محصولات تمیز کننده برای حمام و دستشویی خود را خریداری کنید. این محصولات تمیز کننده و ضدعفونی کننده، روشی سریع و ساده برای تمیز کردن حمام هستند. ولی برخی از انواع این مواد شستشو، می توانند به اجزای کابین دوش و سونای شما آسیب وارد کنند. بنابراین باید حتماً از محصولاتی استفاده کنید که برای کابین دوش و سونا بی خطر باشند و به کابین دوش شما، آسیبی وارد نکنند.

برخی از وب سایت ها و راهنماها برای تمیز کردن حمام، ترکیب سرکه و جوش شیرین را پیشنهاد می دهند. اما ما به شما توصیه می کنیم که به هیچ عنوان از این ترکیب استفاده نکنید. زیرا سرکه و جوش شیرین می توانند باعث آسیب به برخی از انواع کابین های دوش شوند. قبل از خرید کابین دوش باید این موارد را در نظر بگیرید.

انواع روش های مناسب برای تمیز کردن کابین دوش

در ادامه این مقاله به انواع روش های مناسب برای تمیز کردن کابین دوش می پردازیم به نحوی که به محصول شما آسیبی وارد نشود.

  • اسفنج های نرم و یا اسفنج های مجیک یکی از بهترین وسیله ها برای پاک کردن کابین دوش بعد از استفاده هستند. می توانید اسفنج را خیس کنید و به آرامی به سطح کابین دوش بکشید.
  • استفاده از حوله های میکروفایبر و یا نانو برای پاک کردن و تمیز کردن کابین های دوش بسیار مناسب هستند. زیرا هم احتمال آسیب رساندن به کابین دوش در این وسیله صفر است و هم به خوبی می تواند فضای داخلی و خارجی کابین را تمیز کند.
  • استفاده منظم و روزانه از شیشه شور و یک دستمال مناسب، از کثیف شدن کابین دوش پیشگیری می کند. با این کار لکه های آب روی کابین دوش باقی نمی مانند.

نکته مهم: برای آنکه از کثیف شدن کابین دوش پیشگیری کنید، توصیه می کنیم که از ژل شستشوی بدن به جای صابون استفاده کنید. زیرا صابون ها حاوی پودر تالک هستند و همین امر باعث کدر شدن بیشتر کابین دوش می شود.

شستشوی کابین دوش

وسیله ای مناسب برای تمیز کردن شیشه کابین دوش

نحوه شستن درهای کابین دوش

درهای کابین دوش یکی از سخت ترین اجزای کابین دوش برای تمیز کردن هستند. و از قضا جرم و کثیفی بیشتری در این ناحیه تجمع می یابد. سختی و رسوب آب، بیشتر در این ناحیه تجمع می کند. اما اگر به طور مرتب تمیز نشود، می تواند به محصول آسیب جدی وارد کند و درب کابین دوش بعد از مدتی، به خوبی بسته نشود. بنابراین توصیه می کنیم که حتماً در فواصل زمانی منظم، درب ها و لولای کابین دوش را به خوبی تمیز کنید. به هیچ عنوان از سرکه برای تمیز کردن لولای درب های کابین دوش استفاده نکنید.

سوالات متداول

بهترین روش تمیز کردن کابین دوش چیست؟

بهترین روش استفاده از اسفنج نرم به طور مرتب است. به نحوی که جرم ها و کثیفی در ناحیه تجمع نیابد. همچنین می توانید از تی های سر صاف که با نام squeegee شناخته می شوند برای پاک کردن شیشه های کابین دوش استفاده کنید.

برای پیشگیری از کثیف شدن کابین دوش چه می توان کرد؟

پیشنهاد می شود که به طور منظم و هفته ای یک بار کابین دوش تمیز شود تا جرم نگیرد. همچنین عدم استفاده از صابون و استفاده از ژل دوش می تواند از کثیف شدن کابین دوش پیشگیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 1 =

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.
فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من